Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie
   MAPKA POWIATU
   AKTUALNY NUMER


   URODZILI SIĘ
   REKLAMY
   OGŁOSZENIA DROBNE
   SPORT
     Piłka Nożna
     Siatkówka
     Koszykówka
     Inne dyscypliny
     Ciężary
     Strzelectwo
     Bilard
     LHPN
     LHPN 2008
     Piłka nożna - IV liga
     Kolarstwo
     Piłka nożna III liga

Zadebiutują w Słubicach!


Chociaż dziś jest 1 kwietnia i popularny prima aprilis, to ta wiadomość jest jak najbardziej poważna i prawdziwa! Zarząd P...

   FELIETON
     Jerzy Kamiński
     Edward Bykowski

Wszystkim po trochę, czyli nikomu?

Do tej pory podejrzewałem, że nie byłbym dobrym politykiem. Teraz wiem to na pewno, bo lubię wiedzieć, kiedy skończę to, co zacz...

   SAMORZĄD LOKALNY    2006 - 2010
     Wywiady
     Wyniki wyborów
     Relacje, komentarze

   POCZET SOłTYSóW
     Gmina Oława
     Gmina Domaniów
     Jelcz-Laskowice

   ROZMOWY POD JANEM    NEPOMUCENEM

Integracja - zyskują wszyscy

Z Bożeną Wierzbicką, dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 5 w Oławie, rozmawia Jerzy Kamiński

   GOSPODARKA PIENIĄDZ    PRACA
     Artykuły, analizy, komentarze
     Wywiady

Mniej pracy w „Toyocie”

Zmniejszenie liczby dni roboczych, mniejsze wynagrodzenia i specjalny program dla pracowników, którzy dobrowolnie odejdą z firmy...

   WYBORY    PARLAMENTARNE 2007
     Artykuły, informacje, komentarze
     Wywiady

   ARCHIWUM GAZETY
    ODESZLI
     Kto i kiedy?
     Wspomnienia


O NAS             KSIĘGA GOŚCI            KONTAKT
  dzisiaj jest: 28.11.2014aktualny numer w sieci: 66  
  wyszukiwarka:      [ zaawansowane ]
<< Powrót

Wyniki wyborów w Jelczu-Laskowicach
 dodano: 23.11.2006
W I turze wyborów na burmistrza Jelcza-Laskowic zwyciężył Kazimierz Putyra (na fot.), którego 12 listopada poparło ponad 34 procent wyborców. Kandydat PiS spotka się w drugiej turze z Marią Bożeną Polakowską, wspieraną przez Komitet Wyborczy Wyborców "Przyjazna Gmina"

Wyniki I tury wyborów na burmistrza miasta i gminy Jelcz-Laskowice

1. Kazimierz Putyra PiS 2617 34,18%
2. Bożena Polakowska PG 1991 26,00%
3. Jerzy Worwa NFS 1570 20,50%
4. Stanisław Grzesik LiD 1479 19,32%

* Obok imion i nazwisk kandydatów, podajemy kolejno nazwę, popierającego go ugrupowania oraz liczbę i procent zdobytych głosów.

Wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Jelczu-Laskowicach

Uprawnionych do głosowania było 17225 osób, a do urn przyszło 7932 wyborców. Frekwencja w całej gminie J-L wyniosła więc 46,51%

Okręg nr 1 (6 mandatów)
Frekwencja - 46,63%

1. KWW “Koalicja 2006”
446 głosów - 1 mandat

1. Stanisław Łukasik 144
2. Julian Kozłowski 61
3. Andrzej Rupnicki 49
4. Michał Narolski 47
5. Julian Regec 36
6. Wiktor Musiał 25
7. Henryka Jakimów 25
8. Alicja Felińska 21
9. Marian Ferenc 15
10. Józef Adamowicz 12
11. Dariusz Błaszczyk 7
12. Ewa Nieckula 4

2. KWW “Przyjazna Gmina”
431 głosów - 1 mandat

1. Michał Szelwach 80
2. Krystyna Borzęcka 77
3. Mieczysław Kordasz 71
4. Czesława Knysz 59
5. Jolanta Cybulska 47
6. Tomasz Roskosz 26
7. Anna Deska 23
8. Marzena Stecka 20
9. Janina Pawłowska 13
10. Józef Citków 8
11. Alfreda Krukowska 7

3. KWW “Niezależne Forum Samorządowe”
418 głosów - 1 mandat

1. Henryk Koch 150
2. Jacek Kryżek 81
3. Stanisław Kogut 48
5. Henryk Mikołajczyk 44
6. Joanna Kamińska 22
7. Leon Kaczan 22
8. Andrzej Karwacki 18
9. Mariusz Puzyniak 17
10. Jerzy Zawadzki 6
11. Barbara Szulc 5
12. Wojciech Olszewski 3
13. Leszek Wesołowski 2

4. KW Prawo i SprawiedliwośćS
417 głosów - 1 mandat

1. Jan Miłuch 126
2. Mieczysław Struś 116
3. Stanisław Włodek 62
4. Waldemar Kozina 28
5. Andrzej Chmielewski 25
6. Stanisław Kozarewicz 14
7. Danuta Jaworska-Szuszkiewicz 13
8. Edward Basaraba 12
9. Robert Chrupcała 11
10. Czesława Głąb 7
11. Barbara Wójciak 3

5. KWW Sportowców i Strażaków
222 głosy - 1 mandat

1. Marek Starczewski 49
2. Lech Sofiński 34
3. Leszek Szadorski 33
4. Wiesław Rola 32
5. Adam Mazur 27
6. Adam Bencal 25
7. Edward Kołtowski 22

6. KW Platforma Obywatelska RP
162 głosy - 1 mandat

1. Grzegorz Górski 114
2. Marek Bień 17
3. Andrzej Mycka 14
4. Bożena Ganczarek 12
5. Waldemar Krasicki 3
6. Waldemar Różowski 2

7. KKW “Lewica i Demokraci”
127 głosów - 0 mandatów

1. Romuald Zawadzki 38
2. Wiesław Żmuda 24
3. Jan Duda 16
4. Maria Greczyło 15
5. Ryszard Bartoszek 13
6. Marcin Pawłowski 11
7. Michał Milewski 10


Okręg nr 2 (7 mandatów)
Frekwencja - 45,30%


1. KW Prawo i Sprawiedliwość
555 głosów - 2 mandaty

1. Beata Bejda 83
2. Eugeniusz Koszlaga 67
3. Grzegorz Kalinkowski 58
4. Janusz Kładź 56
5. Bogdan Stryjewski 52
6. Henryk Tracz 52
7. Janusz Lachowski 43
8. Leszek Zalewski 39
9. Piotr Stajszczyk 36
10. Krzysztof Telążka 19
11. Maria Hryhorczuk 16
12. Monika Kozłowska 13
13. Marek Sztal 11
14. Piotr Razik 10



2. KW Platforma Obywatelska RP
534 głosy - 2 mandaty

1. Jan Matunin 140
2. Marian Skrętkowicz 81
3. Krzysztof Szóstak 78
4. Krzysztof Woźniak 57
5. Artur Rusiński 50
6. Paweł Majdura 45
7. Sylwester Turek 32
8. Wiesław Kotas 19
9. Grażyna Hajducka 16
10. Robert Walkowiak 14
11. Arkadiusz Stanisławek 2

3. KWW Przyjazna Gmina
416 głosów - 1 mandat

1. Marian Orzechowski 117
2. Danuta Kolado 58
3. Jadwiga Figiel 55
4. Ryszard Wojciechowski 36
5. Andrzej Termena 34
6. Jan Perner 33
7. Paweł Jakubowicz 25
8. Edyta Litwin-Kaczmarek 19
9. Witold Nisiniewicz 14
10. Jarosław Zygmąt 11
11. Witold Mariowski 7
12. Piotr Żymańczyk 7

4. KWW “Koalicja 2006”
320 głosów - 1 mandat

1. Teresa Kotowicz 120
2. Krzysztof Kosowski 41
3. Lucyna Kutkowska 28
4. Tadeusz Zbroniec 27
5. Mieczysław Bereźnicki 25
6. Halina Skierska 22
7. Czesław Płoszczański 19
8. Janusz Madeja 17
9. Jan Koprowski 13
10. Andrzej Tchir 8

5. KWW “Niezależne Forum Samorządowe”
307 głosów - 1 mandat

1. Renata Godlewska 67
2. Józef Grądz 39
3. Stanisław Piątek 36
4. Edmund Makowski 34
5. Grażyna Owczarz 30
6. Edward Łukaszuk 21
7. Zbigniew Laskowski 18
8. Franciszek Leśko 14
9. Jan Szpryngiel 13
10. Daniel Wolski 12
11. Krzysztof Szklarecki 11
12. Krzysztof Lech 6
13. Jan Maczuga 6

6. KKW “Lewica i Demokraci”
204 głosy - 0 mandatów

1. Paweł Lewicki 30
2. Edward Kociszewski 29
3. Józef Kruszyk 26
4. Janusz Wilkosz 20
5. Grzegorz Ostrowski 20
6. Milada Piekarska 18
7. Marek Hodera 16
8. Mirosława Domagała 15
9. Stanisław Danielecki 13
10. Wojciech Kasprzyk 7
11. Sławomir Kamiński 7
12. Wiesław Wojewódzki 3

7. KWW Strażaków i Sportowców
136 głosów - 0 mandatów

1. Wit Suchy 39
2. Damian Chartuniewicz 32
3. Robert Cichosz 18
4. Jerzy Karpiński 16
5. Edward Rawski 11
6. Mariusz Cichosz 9
7. Andrzej Zgud 6
8. Józef Kulas 5

Okręg nr 3 (8 mandatów)
Frekwencja - 46,40%

1. KW Prawo i Sprawiedliwość
704 głosy - 2 mandaty

1. Kazimierz Putyra 296
2. Tomasz Bajsarowicz 67
3. Elżbieta Sławińska 53
4. Alicja Kudyba 47
5. Maria Siębor 47
6. Henryk Jasiński 45
7. Maciej Tabisz 42
8. Ryszard Ganczarek 32
9. Wawrzyniec Wlazło 31
10. Mariusz Ciechanowski 16
11. Tadeusz Jędrych 12
12. Zdzisław Gadomski 10
13. Iwona Skwarek 6

2. KW Platforma Obywatelska RP
500 głosów - 2 mandaty

1. Wincenty Marchewski 90
2. Paweł Przyborowski 82
3. Mieczysław Karłowicz 50
4. Wojciech Engel 40
5. Anna Wybieralska 35
6. Jerzy Jedynak 33
7. Zenon Rozkosz 33
8. Edyta Olech 32
9. Michał Orleański 26
10. Jerzy Zieliński 26
11. Tomasz Klimowicz 22
12. Bartosz Łapniewski 12
13. Zbigniew Łuc 10
14. Stanisław Łacina 9

3. KWW “Niezależne Forum Samorządowe”
459 głosów - 1 mandat

1. Jerzy Worwa 142
2. Aleksander Bajsarowicz 63
3. Ryszard Kłobutowski 49
4. Andrzej Mirecki 41
5. Ryszard Skorupski 29
6. Bolesław Wlazło 27
7. Wiesław Gliński 21
8. Halina Kotwa 17
9. Łukasz Góźdź 17
10. Krzysztof Frąckowiak 14
11. Ewa Adamowska 9
12. Urszula Sikorska 9
13. Józef Klimek 8
14. Jakub Bagiński 7
15. Jan Humeniuk 5
16. Dorota Stajszczyk 1

4. KKW “Lewica i Demokraci”
364 głosy - 1 mandat

1. Zbigniew Hernas 67
2. Stanisław Olszewski 52
3. Bolesław Ostropolski 46
4. Grzegorz Górkiewicz 45
5. Feliks Korzeniewski 25
6. Andrzej Sułek 23
7. Jacek Załubski 20
8. Zbigniew Młynarz 19
9. Aleksander Wesołowski 15
10. Stanisław Dorociak 13
11. Marek Bury 13
12. Wiesław Kaczmarek 13
13. Zbigniew Kamieniak 8
14. Wojciech Połomski 5

5. KWW “Przyjazna Gmina”
350 głosów - 1 mandat

1. Jerzy Augustyn 57
2. Artur Sypień 52
3. Tomasz Wieruszewski 40
4. Małgorzata Mielnik-Jakubiszyn 40
5. Mariola Biernaczyk 38
6. Piotr Sosulski 35
7. Teresa Paprocka 24
8. Joanna Dębińska 17
9. Stanisław Żytkowski 12
10. Dominika Piórko 10
11. Elżbieta Studenna-Piekarczuk 9
12. Aneta Fuhrmann 7
13. Maciej Gelles 6
14. Edyta Wieczorek 3

6. KWW “Koalicja 2006”
318 głosów - 1 mandat

1. Barbara Kowalenko 73
2. Zbigniew Frąckowiak 43
3. Danuta Korda 42
4. Zofia Pająk 41
5. Tomasz Szołdrowski 28
6. Zbigniew Cwynar 20
7. Krystyna Sobota 17
8. Andrzej Rozumiszewski 12
9. Eugeniusz Walków 9
10. Grzegorz Kaliciak 9
11. Robert Gnojski 8
12. Zygmunt Janusz 7
13. Karolina Bury 5
14. Jerzy Niksa 4

7. KWW Strażaków i Sportowców
152 głosy - 0 mandatów

1. Maciej Papiór 52
2. Teresa Kawałko 33
3. Leszek Srokowski 20
4. Leszek Rak 19
5. Marek Kubatek 15
6. Lesław Olejnik 8
7. Piotr Walęciak 5


* Poszczególne listy i kandydatów na tych listach przedstawiamy w kolejności zdobytych głosów. Przy numerach okręgów podajemy także liczbę mandatów, które można było tam zdobyć. Mandat radnego uzyskały osoby, które na poszczegółnych listach z przyznanymi mandatami uzyskały odpowiednio największą liczbę głosów.

Opracował: Krzysztof Andrzej Trybulski

Fot.: Monika Gałuszka-Sucharska





Dodaj swój komentarz!
Imię:
Treść:
Wioletta
 dodano: 06.08.2007 22:11:48

Witam ... Poszukuję anonsu (ogłoszenia) w rubryce "Dam pracę" z poprzedniego tygodnia, tj. z 26. lipca ... Jak mam dostać się do archiwum "Wiadomości Oławskich" na Państwa stronie ? Pozdrawiam.



kacper
 dodano: 08.03.2007 18:41:55

danuta kolado jest najlepsza



Oława

Oława

Oława

   SONDA
Czy czas letni to dobre rozwiązanie?

Tak.
Nie.
Nie wiem.
   REPORTAŻ
Rodzina w trzech odsłonach

Wychodzi się z nią dobrze tylko na zdjęciu? Co za bzdura... Wsparcie najbliższych pomaga odnieść sukces w biznesie, działalności...

   KULTURA
Rozdrażniliśmy publiczność

“Gazeta Powiatowa” zaproponowała oławianom ambitne kino i spotkanie z uznaną w Polsce dokumentalistką. Pełna sala ...

   HISTORIA I LITERATURA
     Literatura historyczna
     Ziemia oławska
     Patroni naszych ulic
     Kresowa nostalgia
Wieści kresowe - podziękowania i prośby

Kardynał Henryk Gulbinowicz (na fot.) skierował list do zarządu Stowarzyszenia Miłośników Kresów Wschodnich w Oławie, w którym c...

   NASZE KONKURSY
     Najpopularniejszy policjant
     Dawno temu w Oławie
     Uśmiech malucha
     Książka w plecaku
     Gazetki szkolne
     Oława i powiat w obiektywie
     Foto wakacje w powiecie
     Zabytek PRL-u!
     Skuter dla najpiękniejszej
   PIĘKNA I ZDROWA
     Porady i informacje
     Kluby, stowarzyszenia
Dieta bezglutenowa

Gluten to białko pochodzące ze zbóż. Coraz częściej zdarza się, że powoduje nadwrażliwość i prowadzi do alergii, albo choroby zw...

   LISTY, OPINIE, POLEMIKI
     Echa naszych publikacji
     Opinie i polemiki
   TEGO NIE PRZECZYTASZ W GAZECIE
Trzeba umieć ludzi pokochać

Marianna Jaszek, były powstaniec płonącej Warszawy, więźniarka niemieckiego obozu koncentracyjnego dla kobiet w Ravensbruck, kie...

   NASZE GALERIE   
   DZIEN KOGUTA
   DO CZYTANIA
   KATALOG FIRM
   STRONY PARTNERSKIE