Gazeta Powiatowa - Wiadomości Oławskie
   MAPKA POWIATU
   AKTUALNY NUMER


   URODZILI SIĘ
   REKLAMY
   OGŁOSZENIA DROBNE
   SPORT
     Piłka Nożna
     Siatkówka
     Koszykówka
     Inne dyscypliny
     Ciężary
     Strzelectwo
     Bilard
     LHPN
     LHPN 2008
     Piłka nożna - IV liga
     Kolarstwo
     Piłka nożna III liga

Zadebiutują w Słubicach!


Chociaż dziś jest 1 kwietnia i popularny prima aprilis, to ta wiadomość jest jak najbardziej poważna i prawdziwa! Zarząd P...

   FELIETON
     Jerzy Kamiński
     Edward Bykowski

Wszystkim po trochę, czyli nikomu?

Do tej pory podejrzewałem, że nie byłbym dobrym politykiem. Teraz wiem to na pewno, bo lubię wiedzieć, kiedy skończę to, co zacz...

   SAMORZĄD LOKALNY    2006 - 2010
     Wywiady
     Wyniki wyborów
     Relacje, komentarze

   POCZET SOłTYSóW
     Gmina Oława
     Gmina Domaniów
     Jelcz-Laskowice

   ROZMOWY POD JANEM    NEPOMUCENEM

Integracja - zyskują wszyscy

Z Bożeną Wierzbicką, dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 5 w Oławie, rozmawia Jerzy Kamiński

   GOSPODARKA PIENIĄDZ    PRACA
     Artykuły, analizy, komentarze
     Wywiady

Mniej pracy w „Toyocie”

Zmniejszenie liczby dni roboczych, mniejsze wynagrodzenia i specjalny program dla pracowników, którzy dobrowolnie odejdą z firmy...

   WYBORY    PARLAMENTARNE 2007
     Artykuły, informacje, komentarze
     Wywiady

   ARCHIWUM GAZETY
    ODESZLI
     Kto i kiedy?
     Wspomnienia


O NAS             KSIĘGA GOŚCI            KONTAKT
  dzisiaj jest: 24.10.2014aktualny numer w sieci: 66  
  wyszukiwarka:      [ zaawansowane ]
<< Powrót

Paliwowe biznesy posła Kaczora
 dodano: 03.09.2008

W ciągu niespełna roku swojego posłowania Roman Kaczor złożył w Sejmie dwie interpelacje, dotyczące pośrednio lub bezpośrednio jego prywatnych interesów. Chodzi o handel paliwami, którymi oławski parlamentarzysta Platformy Obywatelskiej zajmował się przez ostatnie lata...



- Gdyby minister finansów mnie posłuchał, to nie mielibyśmy problemu z mafią paliwową - mówi poseł Roman Kaczor
Na początku lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku, po powrocie z zarobkowego pobytu w Stanach Zjednoczonych, Roman Kaczor wybudował stację benzynową w rejonie wsi Brzezimierz (gmina Domaniów), blisko zjazdu i wjazdu na drogę A-4, od niedawna mającą charakter autostrady, choć wciąż o niepełnym standardzie. Wraz z powstaniem autostrady zaczął się szybki i dynamiczny rozwój stacji benzynowej Romana Kaczora. Po pewnym czasie przekształcił ją z jednoosobowej działalności w spółkę, a za wspólnika, z którym podzielił wpływy równo po 50 procent, wziął sobie szwagra. Jesienią ubiegłego roku Roman Kaczor trochę kuchennymi schodami, bo dopiero po rezygnacji z mandatu Andrzeja Łosia - ówczesnego marszałka województwa dolnośląskiego, dostał się do Sejmu. Kaczor umie liczyć, choć zbyt wielu szkół nie kończył. Szybko więc porachował, że bardziej będzie mu się opłacało przejść na sejmowe zawodowstwo, niż nadal prowadzić firmę i brać jedynie suche poselskie diety. Bez problemów znalazł też sposób na załatwienie tego pod względem formalno-prawnym. Swoje udziały w stacji paliw przepisał notarialnie na żonę Jadwigę, która już od dawna prowadzi część rodzinnych interesów. Zajmuje się głównie wynajmem nieruchomości. W ostatnich kilku latach żona posła nadzoruje adaptację na luksusowy hotel budynku po starym szpitalu w centrum Oławy.
Od jesieni ubiegłego roku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad prowadzi postępowanie przetargowe, którego celem jest wyłonienie firmy mającej wybudować przy autostradzie z Wrocławia do Katowic 10 stacji benzynowych. Dotąd na bardzo długim odcinku autostrady A-4 kierowcy chcący zatankować paliwo muszą zjechać na jedną z bocznych dróg i tam szukać stacji paliw. Tak jest też przy zjeździe Brzezimierz - Goszczyna, gdzie funkcjonuje stacja Kaczora i jego szwagra. - Zwracam się do Pana Ministra z interpelacją w sprawie dopuszczenia będących w bezpośrednim sąsiedztwie z autostradą punktów obsługi klienta, na odcinku autostrady A4 między Wrocławiem a Katowicami - napisał wiosną tego roku do szefa resortu infrastruktury poseł Roman Kaczor. - Jak wszyscy wiemy, od momentu otwarcia ww. odcinka autostrady w 2005 roku wielu kierowców i podróżujących skarżyło się na brak miejsc obsługi podróżujących, w związku z czym Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zobowiązała się do jak najszybszego ogłoszenia przetargu na dzierżawę terenów pod miejską obsługę podróżujących, tzw. MOP-ów. 8 kwietnia nastąpiło otwarcie zgłaszania wstępnych ofert w przetargu na dzierżawę nieruchomości. Atrakcyjność oferowanego terenu sprawiła, że do przetargu przystąpiło 6 liderów konsorcjów: BP, Lotos, Lukoil, Orlen, Schell, oraz Statoil. Pierwsza weryfikacja, do której przystąpiło 7 zainteresowanych podmiotów, odbyła się we wrześniu 2007. W listopadzie komisja przetargowa GDDKiA dopuściła wszystkie 7 podmiotów do dalszego etapu postępowania, a konsekwencją tego było przekazanie im 1 lutego 2008 informacji o warunkach przetargu, na podstawie której zainteresowane podmioty opracują swoje oferty. Niestety, warunki jakie trzeba spełniać, aby móc wziąć udział w przetargu, niejednokrotnie już na samym początku dyskwalifikują prywatnych przedsiębiorców stacji paliw, którzy od wielu lat obsługują podróżujących na przedmiotowym odcinku autostrady.
Kaczor nie wspomniał, że jedna z takich stacji należała do niego, a teraz jest we władaniu najbliższej rodziny. - Nie występowałem w swojej prywatnej sprawie, bo stacja mojej żony i mojego szwagra ma już zjazd przy węźle, więc jej nie może dotyczyć ta interpelacja - wyjaśnia poseł. - O złożenie interpelacji poprosili mnie inni przedsiębiorcy, głównie ze stowarzyszenia “Huzar”, grupującego polskich biznesmenów paliwowych.
Roman Kaczor złożył w Sejmie jeszcze inną interpelację, dotyczącą handlu paliwami. Tym razem zwrócił uwagę ministrowi finansów na niesprawiedliwy i nieprzejrzysty sposób traktowania paliw płynnych grzewczych przez stosowanie różnych stawek podatku akcyzowego. - Gdyby minister mnie posłuchał, to nie mielibyśmy problemu mafii paliwowej - tłumaczy Kaczor.
Żona posła Jadwiga Kaczor traktuje zarzut załatwiania przez niego prywatnych spraw jako pomówienie. - Proszę sobie dokładnie przeczytać na stronie internetowej Sejmu treść interpelacji, jakie składał mój mąż, to wszystko będzie jasne - mówi.
Wątpliwości mają jednak władze PO. - Sprawdzimy, czy w tej sprawie nie doszło do działań korupcyjnych oraz złamania zasad etyki poselskiej - zapowiada Julia Pitera, partyjna koleżanka oławskiego posła oraz minister w rządzie Donalda Tuska, odpowiedzialna za zwalczanie korupcji wśród urzędników państwowych i samorządowych.

Tekst i fot.: Krzysztof Andrzej Trybulski
kat@gazeta.olawa.pl





Dodaj swój komentarz!
Imię:
Treść:
MAREK DERRY
 dodano: 08.11.2008 14:42:06

KAZDY KRECI JAK MOZE!!ZAZDROSC,ZAZDROSC, ZAZDROSC.POLSKA RZECZYWISTOSC.



Stan
 dodano: 03.10.2008 3:04:41

Kaczor czy ty prowadzisz swoj biznes z Benkiem Piechnikiem?Pamietasz Los Angeles rok 1985 i odmrozone uszy u Biedy?Podaj swoj e-mail



ula
 dodano: 10.09.2008 20:31:44

qławianin proszę zamilcz!!!!!!wstydu oszczęsć OŁAWIE!!!!!!



ula
 dodano: 10.09.2008 16:32:45

rozbykałeś się na tym forum i każdemu dowalasz!!!!to jest bardzo niegrzecznie, każdy może pisać jak chce i co chce!!!a tobie g....no do tego!!!!ja nie bronię ani moscarda , aniwolfiusa ale taka jest prawda!!!już nie komuna!!!!



Andrzej
 dodano: 10.09.2008 16:08:56

Dla zainteresowanych tym co posiada posel Kaczor odsylam do oficjalnych informacji. http://www.gazetapodatnika.pl/artykuly/stan_majatkowy_poslow_po_za_2007_r_czesc_5-a_7600.htm Odnosnie interprlacji posla Kaczora to nie rozumiem po co to robil, gdyz sam nie wierzyl w to co robi (sam to powiedzial) i podal oficjalnie do wiadomosci ze posiada stacje benzynowa a nie wspomnial o niej w interpelacji. Czy ktos wie jak najlepiej sie kontaktowac z poslem Kaczorem?



Moscardo
 dodano: 10.09.2008 14:16:44

Ufam,że większego imbecyla od Oławinina nie ma na tym forum ...



KAT do maple
 dodano: 10.09.2008 12:48:00

Stwórz tę kompilację "niewygodną dla mnie", tylko się podpisz prawdziwym imieniem i nazwiskiem. Wtedy na pewno odpowiem. Jeśli jesteś ciekaw tej odpowiedzi już dziś, to kieruję Cię do archiwalnego wydania "GP-WO" z czerwca 2005 (pierwsza strona), gdzie jeden z ważnych lokalnych urzędników samorządowych przepraszał mnie w ogłoszeniu płatnym za bzdury, jakie wygadywał na sesji...



do Andrzeja
 dodano: 10.09.2008 0:36:42

Albo jesteś naiwny, albo z innej planety? Poseł Kaczor, Poseł Wiązowski i wszyscy inni wybrańcy mają Ciebie Mnie i nas wszystkich nie powiem gdzie, gdyż nie chcę ani siebie ani nikogo obrażc?



Oławianin
 dodano: 09.09.2008 23:20:22

Najlepsza sprawą jaką mógłby się zając to rezygnacja z funkcji posła, przynajmniej po Wiązowskim większego wstydu by nie było dla Oławy



Oławianin
 dodano: 09.09.2008 21:29:37

Po Wolfiusie mamy następnego bohatera pajaca MOSCARDO



Anonim
 dodano: 09.09.2008 21:03:42

Niech jaśnie poseł pomyśli porządnie nad objazdem tych obrzydliwych tirów przez nasze miasto bo do tej pory Oława była miłym,przyjaznym i spokojnym miasteczkiem a przez ten hałas, smród i korki wygląda jak Wrocław.No chyba że poseł tego nie widzi bo więcej czasu spędza m.in. w Warszawie.



maple
 dodano: 09.09.2008 18:39:21

Komunikacyjny problem sie sam rozwiazal ;-) A moze to zasluga jasnie posla?



Andzrej
 dodano: 09.09.2008 16:15:54

Pytanie do wszystkich "komentatorow". Jaka sprawa wazna dla naszego regionu chcielibyscie aby posel Kaczor sie zajal. Mamy swojego reprezentata wiec wykorzystajmy to.



Andzrej
 dodano: 09.09.2008 16:03:03

W odpowiedzi. Jesli posel Kaczor robi cos dla nas czyli mieszkancow naszego regionu i on jet mieszkancem tego regionu to tobi to takze dla siebie. Nie oczekujcie od poslow samoumartwiania sie. Wazne jest aby interes osobisty nie klocil sie z interesem wiekszosci czy wizja np. doborbutu i rozwoju. Posel Kaczor znajac temat "benzynowy" mogl rownie dobrze napisac interpelacje aby stworzyc rowne szanse konkurecji (uwzgledniajac swoj interes) dla indywidualnych stacji jak i sieci z korzyscia dla wszystkich (wieksza konkurencja). Ale to wymagalo by tego co posel powinien posiadac.



maple
 dodano: 09.09.2008 12:39:05

Policja, jasne - wybieramy. A słyszałeś o takich wynalazkach jak jednomandatowe okręgi wyborcze i ordynacja większościowa? Panie Trybulski, to jak będzie z tą listą? A może ten trop nie jest dla Pana wygodny, bo podobną kompilację można stworzyć na Pana temat? Latka lecą, ale papier nie zawsze jest termiczny (jak w faksie) ;-) I na koniec: interpelacja może ładnie wyglądać. Sęk w tym, jak się nią zagra ;-)



Moscardo
 dodano: 09.09.2008 10:52:16

Policjo, podziwiam Twą rabiniczną mądrość! Ty powinieneś w sądzie pracować, albo jakimś "ałtorytetem" w tivi zostać albo co. Choć byś w tyn sposób na jakiego browara zarobił. Napisz jeszcze coś, czytanie Ciebie (i Obiektywnej) od razu poprawia humor. Całuski!



Moscardo
 dodano: 09.09.2008 10:23:21

Mamoniu-Gamoniu. W napisanym przez sibie bełkocie osignąłeś Himalaje. Czy mógłbyś wyjaśnić, co mają moi rodzice do lodów kręconych w powiacie oławskim, albo, co ma moje wykształcenie do dorobienia się się bądź nie? Albo lepiej nie: opuść sobie dalsze odpowiedzi. Już nawet kacza Mimoza reprezentował wyższy poziom. MAPLE - W 100% popieram Twój pomysł! Już wczesniej chciałem o tym napisać, ale internetowym badziewiem byłem zajęty. ANZREJ: robienie "czegoś dla siebie" poprzez wykorzystanie państwowego urzędu to jest klasyczny przykład KORUPCJI. Na to są paragrafy Kodeksu Karnego.



Policja
 dodano: 09.09.2008 10:20:56

Żeby psioczyć na samorząd, rząd i poszczególnych polityków to zawsze się znajdzie wiele osób. A zawsze pozostaje pytanie - kto ich wybiera? PO nie jest pierwszym i na pewno nie ostatnim ugrupowaniem, które dużo obiecuje, mało robi i zostawia po sobie syf. Z drugiej strony to zbyt dużego wyboru nie mamy, mało opcji politycznych, możemy się tylko starać wybrać mniejsze zło. Najgorsze jest później to, że jak sytuacja robi się zła, to winnych temu nie ma. Każdy umywa ręce. I wychodzi na to, że rządzących nikt nie wybrał, bo każdy głosował na kogoś innego... Ja staram się nie wypowiadać o panie Łomanie, bo szczerze mówiąc, to nie wiem o jego poczynaniach w Sejmie nic. A jeżeli miałbym coś napisać, mając do dyspozycji taką wiedzę, zapewne wymyśliłbym coś w stylu: on nic dla nas nie robi. A styl wypowiedzi niejakiego Moscardo jakoś nie odbiega od stylu pisania pewnego wolfiusa, który dziwnie ostatnio umilkł... W sumie nie musi być to ta sama osoba, bo pomyleńców u nas dostatek.



Inż.Mamoń
 dodano: 09.09.2008 9:03:21

MOSCARDO Sądząc po sposobie twojej interpretacji rzeczywistości to pieniądze rodziców,sponsorów,stypendia i twój własny czas zostały bezpowrotnie stracone!!! Pozostaje jeszcze popiół i biczowanie polecam tak wykorzystać czas który Tobie pozostał! PS. Za tzw Komuny byłeś albo za młody ,albo za mało odważny ,albo za posłuszny rodzicom by głosić te wszystkie złote myśli ,a stopień twojego zacietrzewienia i rozgoryczenia świadczy że za "nowych czasów" nie potrafiłeś się dorobić i być szcześliwym! Życzę spokoju i zdrowia PSYCHICZNEGO.



Andzrej
 dodano: 09.09.2008 6:44:21

Przeczytalem pare postow i... jest tak jak zawsze. Temat glowny tego artykulu przestal byc wazny bardzo szybko a najwazniejsze jest to aby komus lepiej odpisac (dokopac). A gdyby tak pan Kaczor na samym poczatku swojej interpelacji napisal ze jego zona posiada stacje benzynowa i on cos wie na ten temat z wlasnego doswiadczenai to calej sprawy by nie bylo i byc moze ta interpelacja odniosla by jakis skutek. A tak to sprawa wyglada podejrzanie i bardzo nie profesjonalnie. Wielka z tego powodu szkoda dla nas wszystkich bo posel Kaczor reprezentuje caly nasz region. My mamy posla a posel Kaczor ma szanse aby dla nas wszystkich i dla siebie zrobic cos wartosciowego. Szkoda by bylo aby taka szansa przepadla przez jakas stacje benzynowa. Dzieki panu Trybulskiego ze o tym napisal bo taka jest jego profesja.



maple
 dodano: 09.09.2008 4:47:53

Panie Trybuski, zechciałby Pan się przejść w odpowiednich urzędów i sprawdzić w ramach dostępu do informacji publicznej listę transakcji zawartych pomiędzy miejscowymi organami a państwem K., podając takie szczegóły jak cena i wartość bonifikaty? Nie trzeba do tego żadnego komentarza. Czytelnicy ocenią sami.



Olawianin
 dodano: 09.09.2008 0:42:58

Moscardo ty musisz miec jakis problem ze soba.



ERRATUM
 dodano: 08.09.2008 23:38:57

W liście do Mimozy powinno być: "Tobie najwyraźniej NIE pomógł"



Moscardo
 dodano: 08.09.2008 23:37:30

Oławianin, jak Ci brakuje cytatów, to weź ręki Biblię i czytaj. Znajdziesz ich trochę. Sztukę czytania trzeba od czegoś zaczynać. To nie jest zły początek. Pozdr.!



Moscardo do Obiektywnej
 dodano: 08.09.2008 23:33:44

Setnie się ubawiłem, czytając, że Romuś K. nie wybudował obiecanego krytego basenu, bo mu ludzie pod nogi kłady rzuacali. Hi! hi! hi! Dzięki, obiektywna napisz coś jeszcze! P.S. Czy z zazdrości Dochnal siedzi w pierdlu? A Pęczak? A ex poseł Piotruś Misztal? Ten ostatni, podobnie jak Ty, twierdzi, że jest prześladowany z zazdrości. Hi! hi! hi!



mimoza
 dodano: 08.09.2008 23:31:41

Moscardo błaźnie, jak właśnie się przedstawiłeś, wniosek prosty, widocznie za mało rodzice i ty płaciliście za wykształcenie, a twoje zapomniałeś dodać pewnie w szkołach specjalnej troski. Jakie by tam ono nie było z kulturą u ciebie nie idzie w parze.



Moscardo
 dodano: 08.09.2008 23:02:57

MIMOZA, jak pan skończysz coś więcej niż technikum, pogadamy:) Renia Beger juz pana przeskoczyła. Do MAMONIA. Czy umiałbyś się Mamoniu-Gamoniu choć raz odnieść merytorycznie do tego, co napisałem, czy nadal zamierzasz pitolić? Jeszcze ani razy tego nie zrobiłeś. Taki tępy jetseś, czy udajesz? A do szkół chodziłem napierw za pieniądze moich rodziców (szkoła panstwowa), ktorzy płacili na nie podatki, potem też za pieniądze rodziców (szkoły prywatne) i prywatnych sponsorów (studia-prywatne stypendia zagraniczne). G*** wiesz, co robiłem za komuny, wiec może się w tym temacie niewypowiadaj. P.S. Na twoim miejscu bym nie mówił o zaufanym psychologu, bo Tobie najwyraźniej pomógł. Kiepską mu robisz reklamę.



Oławianin
 dodano: 08.09.2008 23:02:55

Jak czytam Moscardo to widzę Wolfiusa tylko brakuje mi tych biblijnych cytatów



mimoza
 dodano: 08.09.2008 20:12:38

moscardo z tobą polemizować? Jak mogłabym polemizować z domorosłym psycho? analitykiem. Wszechwiedzącym umysłem Oławy i okolicy. Gównym przedstawicielu s-piskowej opcji. Od kiedy z chamstwem i obłudą można polemizować? Zgodnie ze swoją naturą i wybranej opcji obrażanie i obrażalstwo macie w genach. Tylko dlaczego naszym kosztem próbujesz leczyć kompleks małego ..........



Inż.Mamoń
 dodano: 08.09.2008 19:53:00

Moscardo polecam swojego zaufanego psychologa jak masz problemy!Rozbijasz,mieszasz,przekręcasz,rozbudowujesz wątki niebotycznie,wysuwasz teorie jak furiat,mam nieodparte wrażenie że sam już ich nie ogarniasz! Przytoczone przez Ciebie tak nieodległe czasy różnią się od dzisiejszych nie tylko ekonomicznie ale i ideowo w tamtych już byś siedział za wrogie anty państwowe wypowiedzi dziś piszesz do woli! Z szacunku dla twojej pseudo wiedzy i chyba wieku spytam retorycznie co robiłeś w latach 70-80 i czy za "komuny"tą wiedzę zdobyłeś za Nasze pieniądze?



obiektywna do Moscardo
 dodano: 08.09.2008 19:17:49

Czekasz na merytoryczną polemikę?? Człowieku jedyne co płynie z Twoich wypowiedzi to nienawiść z faktu, że są ludzie którzy mają lepiej. Nie mam zamiaru się z Tobą kłócić... Nienawidzisz polityków? Ok. Twoja sprawa. Mi chodziło o całkiem co innego... O to, że nie szkaluje się człowieka jedynie na podstawie domysłów i przypuszczeń. Ma dużo więc jest złodziejem? Co to w ogóle za teoria... Sami mówicie... Taki nieudacznik ble ble ble, że tyle kasy ciekawe skąd i Wy myślicie, że te 11 tys miesięcznie naprawde robi mu różnicę?? Prędzej ten kto nic nie ma a pcha się na chama w politykę robi to przede wszystkim by się nachapać! A basenu krytego sam nie wybuduje.... Zresztą widać ilu jest zawistnych i zazdrosnych, którzy zrobią wszystko by mu się nie udało.... zamiast poprzec, pomóc... I jeszcze mała uwaga a propos akcji charytatywnych... I bardzo dobrze, że nie bierze udziału w tych szopkach tylko po to by każdy widział jaki to on nie jest chojny. Osobiście nawet gdybym miała nawet 10 razy wiekszy majątek nie oddałabym ani złotówki organizacjom, które 70 % z zebranych pieniędzy przeznaczają na "utrzymanie" tejże organizacji.... Ale znam kilka osób, którym Pan K. pomógł... Osobiście..Niekoniecznie obnosząc się z tym jak co niektórzy....



Moscardo do Obiektywnej
 dodano: 08.09.2008 18:33:11

Jeśli mamy się cieszyć, ze jakiś nieudacznik za min. 11 tys. miesięcznie plus dotatki (=ok.20 tys. przy 0 % podatku) z naszych pieniędzy nas, a właściwie: siebie i swoje interesy reprezentuje, to Ty się dalej ciesz ...! Jeśli sukcesem jest dostanie się do koryta w Sejmie, to nie ma się co dziwic, ze o żadnych innych sukcesach PO-papranego posła nie słychać. - Ja przynajmniej nigdy nie słyszałem. Ops! - Zapomniałem,że poseł K. wybudował obiecany kryty basen i kryty stadion plus linię metra! Jeszcze jedno: kazdy z nas coś robiąc dla siebie, pracując w szkole, szpitalu, na policji etc. coś dla Oławy robi: uczy dzieci, leczy, chroni i broni. Pytam, co robi poseł K. dla Oławy czy Polski poza braniem comiesięcznej kasiory...? Bo co może robić w izbie ustawodawczej facet, który kilkadziesiąt lat temu ukończył technikum? POpaprańce obiecali: autostrady! radykalne podwyżki w oświacie i służbie zdrowia! zwiększenie absorbcji pieniedzy z Uni! - Co mamy: galapujące ceny żywności, inflację ok. 7%, ani jednego kilometrea autostrady, to za zaś co zostanie wybudowane, będzie nas kosztować min. CZTERY MILONY EURO DROZEJ niz podatnika w Niemczech lub Francji. Edukacja od strony finansowania i organizacju jest w stanie agonii. Rząd szykuje gigantyczny skok na służbę zdrowia (prywatyzacja) i mega-skok na nasze emerytury! Te POpaprańce jak maoiści wymyślili, że już nie będzie tak, że każdy będzie dysponentem SWOICH pieniędzy odkładanych przez lata pracy, ale: państwo lub fundusz emerytalny. Czyli ludzie obowiązkowo MUSZĄ utrzymywać lichwiarzy i krwiopijców w funduszach i urzedasów w ZUS (Nawet za Stalina i Breżniewa ubezpieczenia nie były obowiązkowe w ZSRR!!!), ale nikt nie jest dysponenetem swoich pieniędzy. Np. po śmierci jednego małżonka, drugi nie będzie mógł (tak jest w całym świecie cywilizowanym) - wbrew zapowiedziom i obietnicom na poczatku lat 90tych -przejąć środków finansowych uskładanych przez zmarłego. Ta złodziejska banda zamiast Irlandii z Polski robi Koreę północną. Czekam na merytoryczną polemikę. P.S. Absorbcja pieniędzy z Unii w tym roku nie przekroczy 30%! abyśmy wyszli na "zero" przy obowiązkowej składce wynoszącej ok 8 miliardów Euro (co roku płacimy większą składkę), musiała by być min. 60%. W pierwszym roku bycia w Unii poziom absorbcji wynosił ok. 4-6% Bez dalszego komentarza.



obiektywnaaa
 dodano: 08.09.2008 17:27:46

Dziwię się, że w nas oławianinach jest tyle jedu, nienawiści. Powinniśmy cieszyć się z faktu, że mamy swojego reprezentanta w Sejmie, a nie opluwać go. Faktem jest, że poruszył sprawę Oławy w swoich intepelacjach, więc nie można mu zarzucać, ze nie zrobił nic. A czego Wy oczekujecie?? Że w ciągu kilku czy kilkunastu miesięcy przemieni Oławę w metropolie?? Myślcie troszkę... a nie tylko wypominać potaficie. A co Wy zrobiliście dla Oławy?? Może tak zamiast siedzieć i obrażać sami weźcie udział w wyborach, a jak już powtórzycie sukces Pana Kaczora (bo niewątpliwie jest sukcesem uzyskanie takiej liczy głosów i wejście do Sejmu i nie ma znaczenie czy w pierwszym składzie czy kolejnym) to wtedy zobaczymy co każdy z Was zrobi dla Oławy... Skończyły Wam się argumenty więc czepiacie się żony Posła... Kogo następnego się czepicie? Jego dzieci? Pzecież to jest żałosne...



Inż.Mamoń
 dodano: 08.09.2008 16:43:34

Nie robić z tego FORUM sejmu "kaczystanego" medialne zwierzaki!!! Nawijać na temat a nie zamydlać obraz "kaczorowej sprawy"!!!



Moscardo do Robi i Moderatora
 dodano: 08.09.2008 10:56:23

Robi, jesli masz tyle do powiedzenia, to znaczy, że już wszystko powiedziałeś :) . Panie Moderator, jak to jest jest, że jak jak pewien Mimoza wprowadza, powiedzmy: mało elegegancki termin na "D", to Pan to od samego początku puszczasz. Kiedy ja po nim to robie, to Pan to oznaczasz jako "d***" (czego bynajmniej nie mam za złe, wręcz przeciwnie). Zrozumiałbym, gdy Pan to konsekwentnie robił, ale tylko w jednym moim przypadku, tego nie rozumiem. Zresztą, gdyby zrobić to już od początku, całość by lepiej wygladała. Ja jedynie dostosowuje się do poziomu interlokutora. - Robię to z czystej sympatii do oławskich kolegów Beaty Sawickiej....



Robi
 dodano: 08.09.2008 9:35:41

Drodzy internauci! Każdy ma prawo do swojego zadania! Ale apeluje do wszystkich- nie obrażajcie siebie na wzajem. Nie posługujcie się językiem chamstwa i prostactwa. Do Moscorado - nie wiem co to stworzenie ? ale jak masz tak obrażać wszystkich w koło to lepiej zamilcz. Ze wszystkich internautów twoje komentarze sprowadzają te forum do poziomu kiboli. Pozdro.



Moscardo do Kaczej MIMOZY
 dodano: 08.09.2008 9:10:31

Panie Mimoza. W niczym się nie pomyliłem. POpaprańców robiących szemrane interesy poznaję od razu. To łatwe, jak łowienie śledzi w beczce... - Sami się zdradzają dość nerwową reakcją (psychologiczne źródło istotnych sygnałów) na Forum. Co do Twej moralności, to inaczej nie che być: jest, jak sam piszesz, cytuję: "jest jak d***" (post z 07.09.2008 16:20:03). No i w czym tu można się pomylić :) ? P.S. Zrobiłem w uprzednich postach mały "psycho-test" (mniejsza o precyzyjniejszą nazwę) - trochę w tym na codzień siedzę i znam się na tym. Dawno nie miałem tak czytelnego wyniku ..., naturszczyku :))



Moscardo do Kaczej MIMOZY
 dodano: 08.09.2008 1:43:48

Panie Mimoza. W niczym się nie pomyliłem. POpaprańców robiących szemrane interesy poznaję od razu. To łatwe, jak łowienie śledzi w beczce... - Sami się zdradzają dość nerwową reakcją (psychologiczne źródło istotnych sygnałów) na Forum. Co do Twej moralności, to inaczej nie che być: jest, jak sam piszesz, cytuję: "jest jak dupa" (post z 07.09.2008 16:20:03). No i w czym tu można się pomylić :) ? P.S. Zrobiłem w uprzednich postach mały "psycho-test" (mniejsza o precyzyjniejszą nazwę) - trochę w tym na codzień siedzę i znam się na tym. Dawno nie miałem tak czytelnego wyniku ..., naturszczyku :))



Moscardo a propos anonimowej uwagi
 dodano: 07.09.2008 23:31:12

Zgoda, oczywiście. Za późno się zorientowałem. Chodziło mi inny - jeden z trzech nicków, które wskazałem...



mimoza
 dodano: 07.09.2008 23:05:39

Moscardo, Ty wypominasz wykształcenie? Sam naucz się czytać!!! Nie Pan tylko pani, nie do swojej dupy ale twojej a po za tym wszystko się prawie zgadza. Możesz obrażać! Możesz wyklinać! Tylko nie zapominaj, że wyżej własnej dupy i tak nie podskoczysz!!! pajacu!!! hahahahahah



Moscardo do Kaczej MIMOZY
 dodano: 07.09.2008 20:26:00

Komuś się naprawdę koło d*** pali, że swoją POpapraną- moralność do swej d*** przyrównuje. Przepraszam Czytelników za ten język, ale do PO można przemawiać tylko w jej języku, inaczej nic nie zajarzy: niskie IQ opus brak znajomości języków obcych. - Pamiętajmy, że nasz poseł do szkół nie nachodził się zbytnio i tak mu zostało. (Dziwnym zbiegiem okoliczności po języku pana Mimozy od razu widać, że któs się na uniwersytety nie nachodził... :)) Cóż, więzienny elektorat, język przestępców i tacy ich wybrańcy w Sejmie (na PO głosowało w całym kraju blisko 90% przestępców w więzieniach. To są owi osoławieni: młodzi i "wykrztałceni", żelazny elektorta PO). P.S. Panie "Mimoza" pozdrów pan swoją partyjną Koleżankę Beatkę Sawicką (też Oławiankę) w Sejmie!



mimoza
 dodano: 07.09.2008 16:20:03

Moscardo wiesz, że gust, prawda i moralność (w tym estetyka) jest jak dupa. Każdy ma własną. Z tym, że nie każdy się tak żałośnie obnaża jak TY.



do Józka
 dodano: 07.09.2008 15:35:07

Nie pieprz, że ktoś Kaczorowi czegoś zazdrości? Ale to wcale nie znaczy, że "BYC ZNACZY JEDYNIE MIEC"? A Ci którzy nie mają, to kto "NIEUDACZNIKI"? Można i tak! Nam nie po drodze?



MER
 dodano: 07.09.2008 14:33:58

I TAK NIKT I NIC NIE ZROBI DLA MIASTA OLAWY JEST BRUDNA ZANIEDBANA CZY TO NASZE WLADZE MIASTA CZY TAKI P.KACZOR A ZATO MAJA KIESZENIE PELNE I TO SOBIE LICZA NAJBARDZIEJ A CZY MIESZKANCY COS Z TEGO MAJA MAJA TO GZIES ,,,,,,,, I TAK JEST CALY CZAS JEDNI ODCHODZA A DRUDZY PRZYCHODZA ZEBY SOBIE POLEPSZYC ZYCIE A LUDZIE POWINNI ZASTANOWIC SIE KOGO WYBIERAJA DO RADY MIASTA I DO RZADZACYCH MIASTEM BO DLA NICH LICZE SIE ZE BEDA BRALI KASE PRZEZ 4 LATA A CO ICH OBCHODZI MIASTO I MIESZKANCY OLAWY NASZE MIASTO POWINNO BYC UKWIECONE W RYNKU JAKIES KAWIARENKI A NIE SAME BANKI



Moscardo
 dodano: 07.09.2008 12:27:13

TY chyba nie czytasz postow do konca:) nie widzisz roznicy pomiedzy mimoza a urzedniczka?? heheheh



maple
 dodano: 07.09.2008 5:10:11

Powtarzam swoją propozycję: w ramach dostępu do informacji publicznej proszę przedstawić listę transakcji zawartych pomiędzy miejscowymi urzędami a państwem K., podając takie szczegóły jak cena i wartość bonifikaty.



józek
 dodano: 07.09.2008 0:20:05

jestem ciekawy, które z tych komentarzy zostaną opublikowane? a tak wogóle to pozdrawiam wszystkich nieudaczników, którzy nic nie mają, a Kacz.... zazdroszczą wszystkiego:)



Olawianin
 dodano: 06.09.2008 23:34:19

Mimoza - podobalo mi sie:) Brawo za komentarz



Moscardo
 dodano: 06.09.2008 21:46:47

"Mimoza", "urzedniczka", "misia" - dziwnie podobne te posty. Chciałby się rzec: jakby pisała je ta osoba z tej samej rodziny :)) Jak to mówią: "na pośle czapka gore" he! he!



mimoza
 dodano: 06.09.2008 16:29:33

Do troche radaktorka KAT. To chyba Ty Krzysiu wszedłeś do redakcji troche kuchennymi schodami i troche doznałeś olśnienia w prawie sensacyjnej sprawie posła. On zaś do sejmu się dostał dzięki głosom wyborców i procedurze wyborczej. Jeżeli sądzisz, że jest inaczej zgłoś to natychmiast do prokuratury. Wejść do sejmu troche kuchennymi schodami może każdy nawet troche redaktorek, być posłem zdecydowanie nie każdy. Nie jestem zagorzałą sympatyczką posła, ale Krzysiu stać Cię na więcej niż takie żałosne, zjadliwe, pełne zawiści teksty. Z wykształceniem masz jakiś problem? Poseł nie ma, a Ty masz? Z liczeniem też jakiś problem? Na co liczyłeś, widzisz i tak się przeliczyłeś!!!



urzędniczka
 dodano: 06.09.2008 15:21:48

Brawo Panie red.Trybulski .Wszystkich polityków powinno się wystawiać na świeczniku, posłów i naszych radnych.A szczególnie z parti rządzących PO i PiS .Większość z nich to nieudacznicy ,którzy nie potrafią swoich rodzin utrzymać i zapewnić godziwe życie , a oni bawią się w polityków za nasze pieniądze I tak naprawde nic madrego nie proponujac. A właśnie dzięki takim artykułom chociaż w minimalny sposób będziemy wiedzieli kto ,kim jest i jak mamy głosować .



misia
 dodano: 06.09.2008 12:12:00

Panie Trybulski za jakis czas sytuacja sie wyjasni i nie mam watpliwosci ze na korzysc Posla. Zastanawiam sie jak Pan potrafic mogl bedzie spojrzec w oczy czlowiekowi ktorego Pan wlasnie oplul :D



Wyborca
 dodano: 06.09.2008 9:19:20

O oddaniu KACZORA i jemu podobnych szkoda pisac! Wszystko na obiecankach się kończy! Wygrywa ten, kto ma więcej kasy i bardziej kłamie! Ich samouwielbienie i prymitywizm myślowy doprowadził ich do tego, że myślą, że nikt nie myśli i nie wie o co tak naprawdę im chodzi? I to mnie najbardziej wkurza,! Nie dośc, ze nic dla nas nie robią, to jeszcze nas obrażają?



Ciekawski z Wysp
 dodano: 06.09.2008 0:38:48

A moze by wreszcie szwagry i inne Kaczorowe pociotki napisaly jakie pan posel szkoly skonczyl, bo slyszalem, ze jesli ma rzeczywiscie mature, to raczej z serii "w 3 miesiace"...



Olawianin
 dodano: 06.09.2008 0:07:11

Dziwi mnie zaskoczenie o przepisywaniu wlasnosci na malzonka/malzonke. Chyba glupi oddal by ludziom za darmo to na co pracowal cale zycie.



Oławianin
 dodano: 05.09.2008 22:42:25

No niestety aby legalnie trzepać kasę przepisuje się firmy na żony, tak jak jego sąsiad z kamienicy obok



Moscardo
 dodano: 05.09.2008 20:30:48

Krytykom red. Trybulskiego proponuję, aby albo konkretnie wskazali, gdzie się on rozmija z rzeczywistością w artykule, albo aby internetowa rodzinka K. stuliła buzię.



Olek
 dodano: 05.09.2008 20:22:32

Kto korzysta z okazji by przywalic posłowi to wiadomo - konkurencja. Ponadto jest to wyraz wdzięczności dla WO za wspieranie PiS podczas wyborow na posła.Poseł jest ten a nie inny. Rozumiem reklamę doktora od coca coli i innych bajerów żywnościowych ale tym razem red.T przesadzil.



Kaja
 dodano: 05.09.2008 18:57:11

Kaczor nie może mieć pretensji do red. Trybulskiedo ,bo jest osobą publiczną i my czytylnicy mamy prawo wiedzieć co dzieje się w sejmie za sprawą Kaczora, bo go wybraliśmy .On przecież nas reprezentuje, na niego płacimy podatki i powinien być czysty jak łza .A ja, jak kupuje gazetę to właśnie tego oczekuję .Co innego gdyby pan Kaczor był osobą prywatną, ale on w chwili podjęcia się roli posła musi się z tym absolutnie liczyć ,a nie cała rodzina jest obrazona !



Olawianin
 dodano: 05.09.2008 18:32:49

Panie Trybulski za bardzo Pan to wszystko pokolorowal, sensacji Pan narobil i troszke oszukal czytelnikow. Wszystkich zainteresowanych odsylam do krajowych zrodel bo nie oceniaja tak jak ten artykul a przedstawiaja fakty.



jagoda
 dodano: 05.09.2008 15:20:56

do Moscardo- zgadzam się z Tobą,że prasa powinna pisać o wszystkim co się dzieje, ale jeśli robi to w sposób obraźliwy i nierzetelny to już jest złe. A tych interpelacji jest 17, a nie 7 jak piszesz. I zapewne osoby, które się zwracały o nie do posła są innego zdania niż ty.



obserwator
 dodano: 05.09.2008 15:08:34

Ja nie rozumiem dlaczego Kaczorowie, tutaj na forum tak się irytują .Przecież to oczywiste, że jeśli ktoś jest posłem to będzie oceniany i krytykowany ,bo od niego czegos oczekujemy .a nie kłamstw i kombinacji na swoją korzyść.Trzeba było siedzieć w domu i się nie wychylać ,jeśli nie ma się nic to zaoferowania !!!



sławek
 dodano: 05.09.2008 14:52:37

Katolicki Kraj Wesoły na nasza Polsza.



P.S. Moscardo do p. red. Trybulskiego
 dodano: 05.09.2008 13:44:26

Bardzo przepraszam za przekręcenie Pana nazwiska ... Jeśli to możliwe, proszę o korektę wpisu w moim liście.



maple
 dodano: 05.09.2008 13:29:43

To ja mam taką propozycję: w ramach dostępu do informacji publicznej proszę przedstawić listę transakcji zawartych pomiędzy miejscowymi urzędami a państwem K., podając takie szczegóły jak cena i wartość bonifikaty.



Moscardo do p. red. Trybuskiego
 dodano: 05.09.2008 13:06:30

Pragnę niniejszym wyrazić poparcie dla p. Redaktora Tryburskiego. Czynię to, choć nie zawsze zgadzam się z Waszą "linią". Dziękuję Panu i Wam-Redakcji WO za ten artykuł! Chcę powiedzieć, że wystarczy tych świętych krów, które nic dla społeczeństwa nie robią i inkasują ciężki szmal z naszych podatków! Dość poczucia całkowitej samowoli posłów i radnych! Powinni wiedzieć, ze ludzie patrzą i będą patrzeć im na ręce. Prasa jest od tego, aby informować, a tym samym: ukazywać różne patologie, które są obecne w życiu publicznym, a także wyrażać wątpliwości co do zjawisk, które takie wątpliwości budzą. Jeśli komuś to przeszkadza, to znaczy, że ma coś do ukrycia. Wy to właśnie robicie! Poseł Kaczor nie robi nikomu żadnej łaski, kiedy wygłasza interpelacje. Dobrze by było, gdyby robił coś jeszcze ponadto. Siedem interpelacji w ciągu dwunastu miesięcy przy ok. 11 tysiącach comiesięcznej diety poselskiej (nie licząc dodatków, darmowych wyjazdów za granicę, itp.), to raczej nie jest wyczyn, którym można by się chwalić! Poseł Kaczor robi to wszak za NASZE (CIĘZKIE) PIENIĄDZE. Robi to – okazuje się - z intencjami, które budzą wątpliwości nawet jego partyjnych kolegów i koleżanek (J. Pitera). Panie Kaczor, trochę pokory!!! Jedna pana dieta to pięć-sześć pensji nauczycieli z wyższym wykształceniem, którego pan nie masz!!! Gdy o pieniądzach mowa, powiem, że w tym tygodniu posłowie PO (mają wszak większość) podwyższyli sobie diety o TYSIĄC złotych i zwiększyli przyszłoroczny budżet Sejmu o kilkanaście procent w stosunku do budżetu z poprzedniego roku (dotyczy to szczególnie dopłat do podróży zagranicznych i prowadzenia biur poselskich)! PO realizuje tym sposobem swoje hasło wyborcze: ABY ŻYŁO SIĘ LEPIEJ! Porównajcie te liczby ze swoimi pensjami: nauczyciele, pielęgniarki, policjanci, emeryci i renciści i podziękujcie dzielnemu posłowi Kaczorowi z PO, że tak dzielnie dba o wasz interes!!! Pogratulujcie mu przede wszystkim tego, jak dba z kolegami z PO o interes własny (PO w kampanii głosiła, że nie bierze i nie weźmie z budżetu pieniędzy. Teraz inkasuje gigantyczny szmal z budżetu, twierdząc przy tym, że państwo nie ma pieniędzy dla nauczycieli i pielęgniarek!) Jeśli uważa, że ta praca jest ponad siły, niech się zrzeknie immunitetu. Nikt po nim nie będzie płakał. Tych, którzy będą po nim płakać proszę o zbiórkę pod Ratuszem, aby można było was policzyć. Kalemu i Robiemu (alter ego posła?) zadam pytanie: komu i w czym poseł pomógł?? A może wybudował obiecany KRYTY BASEN, którego wprawdzie nikt nie widział, ale za który ktoś otrzymał 300 tysięcy złotych? Teraz a propos szkół posła. Czy to nie jest skandal, że człowiek, który jest posłem na SEJM RP kilkadziesiąt lat temu skończył edukację na maturze? Nikt nie twierdzi, ze to ukrywał, ale prawny ignorant pozostanie ignorantem, czy ma poselski immunitet czy nie. Jednak ignorant poseł, uważam, to coś bardziej rażącego i bardziej szkodliwego niż ignorant poza Sejmem. Arystoteles mawiał: „ignorancja połączona z władzą prowadzą do szaleństwa”. Czy miał rację? - Sami sobie odpowiedzcie.



bracia szatani
 dodano: 05.09.2008 13:05:06

do Innym szatanom do lektury: no rzeczywiście ten artykuł dyskredytuje całe życie Bartoszewskiego.... Porażający "zarzut" jakiegoś niemca.



Robi
 dodano: 05.09.2008 11:53:50

Do Redaktora KAT-byłem i jetem za wolnością prasy. W mojej ocenie media powinne się kierować bezstronnością, faktami i kulturą języka. Pański artykuł o pośle oławskim nie odpowiada żadnym kryteriom. Stronniczość na pierwszym miejscu, nadinterpretacja faktów a kultura języka rodem z pod szczech . Co do wykształcenia - Czy pan uważa że ludzie którzy nie mają wykształcenia takiego jak pan to w pańskim mniemaniu to tumany.Znam wielu ludzi którzy którzy są po zawodowej szkole i w sprawach technicznych ośmieszają inżynierów po Politechnice. Mam pytanie-Czy pan ma wykształcenie kierunkowe o specjalności dziennikarskiej? Pozdrawiam!



Kali
 dodano: 05.09.2008 11:37:54

Do Redaktora KAT- szkoda że pan podaje nie aktualne dane o pracy oławskiego posła, który obecnie wśród posłów PO okręgu wrocławskiego jest jednym najbardziej aktywnych składając 17 interpelacji i 3 oświadczenia poselskie. Dlaczego pan nie zapyta posła ilu ludziom pomógł?



Kali
 dodano: 05.09.2008 11:29:02

Co to za dziwoląg z nickiem ,,lody kręcone w powiecie"- odpowiem ci twoja gwara na twoim poziomie-sam jest koleś pokręcony i z takim prostackim językiem zrobisz karierę w oławskiej gazecie. Wskakuj na drzewo z którego zapewne spadłeś i to by tłumaczyło twoje zachowanie.



gogon
 dodano: 05.09.2008 11:28:38

z całym szacunkiem do redaktora Kamińskiego, uważam że wytykanie posłowi wykształcenia ( z którym nigdy się nie krył)jest nie na miejscu. Taka osoba jak pan redaktor powinna doskonale wiedzieć , że to nie wykształcenie czyni z nas ludzi inteligentnych. Przecież Pan redaktor mimo, że ma wykształcenie wyższe nie osiągnoł tak wiele jak poseł. Skoro jest taki wykształcony to może powinien pisać dla jaikiś znanej gazety, a nie redagoweać powiatową. A tak już na marginesie można posła lubić lub nie ale trzeba mu przyznać, że musi mieć głowę na karku skoro osiągnoł tak wiele. Szkoda tylko, że jest to powód do tego żeby go tak nienawidzić. A tak apropo intepelacji to naprawdę napisał ich kilkanaście w różnych sprawach.



Innym szatanom do lektury
 dodano: 05.09.2008 11:14:14

Polecam a propos "profesora" Nikosia Bartoszewskiego: http://www.dziennik.pl/polityka/article227791/Profesor_Bartoszewski_trafil_do_prokuratury.html



Redaktor KAT do "haha"
 dodano: 05.09.2008 10:37:50

"Poseł pracuje w dwóch komisjach sejmowych - Administracji i Spraw Wewnętrznych oraz Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Złożył 7 interpelacji, m.in.: w sprawach nieterminowych wypłat ryczałtów kuratorskich, oraz pomocy państwa, przeznaczonej na poprawę warunków funkcjonowania Kliniki Kardiologii i Kardiochirurgii Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, a także w sprawie niesprawiedliwego i nieprzejrzystego traktowania płynnych paliw grzewczych, przez stosowanie różnych stawek podatku akcyzowego. Roman Kaczor złożył także oświadczenie dotyczące wydłużenia okresu obowiązywania programu zagospodarowania mienia, przejętego od wojsk Federacji Rosyjskiej..." Taka napisaliśmy w tekście p.t "Poseł ma drugie biuro", opublikowanym w jednym z majowych wydań "GP-WO".



inni szatani
 dodano: 05.09.2008 10:03:44

moscardo, wszystko wszystkim, ale są pewne granice, i proponuję (...) się od Bartoszewskiego - ten człowiek zwyczajnie nie zasłużył sobie, żeby się pojawiać w tego typu żenujących pogadankach forumowych



tolek
 dodano: 05.09.2008 8:32:28

Misia,nie masz czym się chwalic,ja na Twoim miejscu siedziałbym cicho



juka
 dodano: 05.09.2008 8:25:22

Panie Trybulski,proszę nie przejmować się niektórymi wypowiedziami.Uważam,że społeczeństwo powinno być informowane,Tak trzymać dalej



haha
 dodano: 05.09.2008 6:33:18

"Ze sprawozdań sejmowych wynika, że ten pan poseł w ciągu ileś tam miesięcy złożył aż dwie interpelację i próbował załatwić drogę do swojej stacji benzynowej." Jeśli przez sprawozdania sejmowe uważasz powiatową to gratuluję:) Poseł Kaczor nie złożył dwóch interpelacji.... Radzę zapoznać się z pozostałymi interpelacjami na jego stronie, między innymi z tą o tragicznym stanie dróg w powiecie oławskim...ale o tym powiatowa to już nie napisze:)



bob
 dodano: 05.09.2008 3:33:52

wszyscy jestesmy tacy sami dbamy o swoje koryto i zazdroscimy ze innym sie udaje czy nie jest tak?



velo
 dodano: 05.09.2008 2:37:46

Misiu, trza sie było nauczyć pierogi lepić. Taniej by było i przynajmniej z Ciebie jaka korzyść by była... :))



misia
 dodano: 04.09.2008 23:57:07

a ja mam studia i co z tego?? nic. Pomyslow duzo mi nie daly a kasy sporo zabraly.



omni
 dodano: 04.09.2008 23:37:39

Moscardo = wolfius? ;-)



Moscardo
 dodano: 04.09.2008 22:38:08

Drodzy forumowicze: czy nie widzicie pewnych podbieństw pomiędzy : "ADĄ", "PRZEJETA" i "UCZCIWA" ....? (PORÓWNAJCIE CZASY NADANIA). Swoją drogą, czyż nasz poseł to nie modelowy przykład MŁODEGO i "WYKRZTAŁCONEGO" działacza partyjnego Platformy...? - Tam wszystcy tacy: od "profesora" Nikodema Bartoszewskiego począwszy :) :)



Andrzej
 dodano: 04.09.2008 20:48:51

Szanowni internauci oderwijcie się choć na chwilę od komentarzy politycznych, bo mamy ich na co dzień po dziurki w nosie. Skomentujcie sukcesy posła z naszego miasta. Ze sprawozdań sejmowych wynika, że ten pan poseł w ciągu ileś tam miesięcy złożył aż dwie interpelację i próbował załatwić drogę do swojej stacji benzynowej. Czyż nie był to heroiczny jego wysiłek? Nie marne poszły pieniądze podatników, za które otwarto nie dawno w Oławie nowe, piękne i poświęcone, biuro poselskie pana R. Kaczora!



velo
 dodano: 04.09.2008 20:41:51

Widzę, że cała rodzinka Kaczorów przed komputerem zasiadła hi! hi! hi!



ADA
 dodano: 04.09.2008 20:18:45

PZDURY JAK ZWYKLE PANIE TRYBULSKI



PRZEJETA
 dodano: 04.09.2008 20:14:56

MAM NADZIEJE PANIE TRYBULSKI ŻE W CZASIE PISANIA TEGO TEKSTU BYŁ PAN CHORY BO JEST ON TAK PRZEPEŁNIONY ZAZDROSCIA ŻE NICZYM INNYM NIEDA SIE TEGO WYTŁUMACZYĆ A JEŻELI CHODZI O WYKSZTALCENIE TO PRZECIEZ JEST TO JAWNE , JEŻELI PAN SUGERUJE ZE LUDZIE NIEWYKSZTAŁCENI NIEMOGA NIC OSIAGNAC TO SIE PAN MYLI CZEGO POSEL DOWODZI



UCZCIWA
 dodano: 04.09.2008 20:04:24

PANIE TRYBULSKI CZY WYKSZTAŁCENIE TO JEST DLA PANA PODSTAWA ABY ZARABIAC PIENIADZE I DOJSC TAK WYSOKO JAK PAN POSEŁ KACZOR WYDAJE MI SIE ZE NIE A JEDNEGO JESTEM PEWNA ŻE JEST PAN NIESPRAWIEDLIWY ZAWSZE ISTNIEJA 2 STRONY MEDALU .KAZDY Z NAS MIAŁ SZANSE NA START W STRONE SEJMU NO ALE POCO LEPIEJ SIEDZIEC W CIEPEŁKU I PISAĆ PIERDOŁY JESTEM CIEKAWA JAKIE PAN MIAŁBY POPARCIE W OŁAWIE ...



Olawianin
 dodano: 04.09.2008 19:25:53

Artykul jest jednostronny. Pan Kaczor zostanie sprawdzony a wiadomosci olawskie juz wydaly werdykt. Malo to profesjonalne. Pozdrawiam



Margotka
 dodano: 04.09.2008 19:20:56

Przeczytama interpelacje i jakos nie widze nic gorszacego, mam pytanie do wiadomosci olawskich - kiedy przeoczyliscie jego interpelacje o tragicznym stanie drog w powiecie olawskim???



hmmmm
 dodano: 04.09.2008 19:13:19

Pan Trybuslski naprawde jest śmieszny... ale cóż jaka gazeta tacy redaktorzy... Stronniczość przerasta tu wszelkie granice... Mam wrażenie, że powiatowa nigdy nie pogodzi się z tym, że do sejmu nie wszedł ICH kandydat heh...:) To stąd ta nienawiść? Ludzie przecież to jest, aż smutne... Pan Kaczor bądź co bądź jest rodowitym oławianinem... Inwestuje na naszej ziemi... Stwarza coraz więcej miejsc pracy... Nie musicie go chwalić, ale moim zdaniem na takie szkalowanie napewno nie zasługuje! Eh... a tu taki brukowiec tylko podgrzewa atmosfere wymyślając coraz to nowsze "sensacje".... Zasłużony dla miasta?? A czym się niby zasłużyliście?? Kpina!! Panu readaktorowi mogę jedynie pogratulować odwagi... Podpisać się pod takim stekiem bzdur własnym nazwiskiem?? Pan musi być już całkiem przepełniony jadem... Współczuje...



hehhhh
 dodano: 04.09.2008 18:38:53

do Oławianin: Skąd możesz wiedzieć czy Pan Kaczor może jeszcze wjechać do USA czy nie?:) Bo ja bym na Twoim miejscu taka pewna nie była... :)Ale nie ma to jak wysuwać fałszywe teorie... :)



sorbent
 dodano: 04.09.2008 18:29:38

lobby paliwowe mają swojego małego bohatera, a tak poważnie to w sumie nic dziwnego że działa na siebie trza coś ugrać i nie tracić swojego czasu w sejmie no nie



obserwator
 dodano: 04.09.2008 18:06:26

Pani Kaczorowa już mądrzejsza od Pitery ,skoro mówi ze to pomówienia !!!!!!!!!!



Moscardo
 dodano: 04.09.2008 17:56:14

Spójrzcie na tę fotę i sami powiedzcie: Czy te piękne oczy mogą kłamać..?! Trafne odpowiedzi proszę umieścić na forum. Zobaczmy, ilu z nas się nie myli.. :))



ssssss
 dodano: 04.09.2008 16:13:05

Pan Andrzej staje się naprawdę żałosny... Tylko siedzi i myśli jak tu przekręcic fakty, aby wyszło na jego.... Tak! Jeśli ktoś tu kreci i mataczy to tylko Pan... A z interpratacją interpelacji ciężko u Pana... Widać nawet wykształcenie niektórym nie pomoże:)



skromny oławianin
 dodano: 04.09.2008 15:26:57

Drogi Kali - jeżeli uważasz,że poseł R.Kaczor jest tak dobry to gratuluje. Ale dlaczego nie potrafi choćby raz wspomóc różnych akcji charytatywnych czy przedsiewzięć robionych przez różnych społeczników w Oławie, którzy "zebrzą" o pieniadze wśród biznesmenów na imprezy dla oławian. Sam nie raz zwracałem sie z prośba do Kaczora i wstyd choć ma 15 mln majątku.



kali, lody kręcone w powiecie...
 dodano: 04.09.2008 14:52:25

Kali, jak ty mogłeś czytac coś wielokrotnie, skoro ty analfebetą jesteś ?! Zapewne z "profesorem" Nikodemem Bartoszewskim i "mgr" Bolesławem Wałesą studia kończyłeś, nieprawdaż?



Oławianin
 dodano: 04.09.2008 14:27:46

Zarobił pieniądze w USA,niech powie w jaki sposób i dlaczego nie moze wyjechac już do USA !!! To tylko nasz urzad skarbowy w Oławie takich panów chroni !!Jednych sprawdza się od A do Z a innych wcale .I właśnie tych panów z gazet najmniej !!!!



Kali
 dodano: 04.09.2008 13:34:38

Do Moscarado-gościu z jakiego drzewa ty szedłeś? Kto cie upoważnił do obrażania tych ,którzy mają inne poglądy? Ty mi gościu pasujesz jakbyś był rodem z LPR lub Samoobrony;) Pozdro.hihihihihihihihi



gniot
 dodano: 04.09.2008 13:28:16

utopić kaczora niech nie pływa w dobrobycie lepiej będzie jak całą śmietankę z iteresu łyknie jakiś dupek z warszawy berlina czy londynu tak trzmać pies ogrodnika ma zawsze rację szczególnie jak zdechnie z głodu



Kali
 dodano: 04.09.2008 13:25:23

drogi tomeczku! - skąd u ciebie takie rozgoryczenie/ Czy kiedykolwiek zwracałeś się o pomoc do posła a on ci odmówił? Co do interpelacji-Ja przeczytałem wielokrotnie interpelacje na stronie sejmowej posła Kaczora i nie dopatrzyłem się aby lobbował we własnej sprawie.To przykład kolejnej manipulacji naszej osławionej gazety powiatowej.



Podatnik
 dodano: 04.09.2008 11:42:37

Warto przypomniec że pani Sawicka - posłanka Platformy (ta od łapówek i "kręcenia lodów" na słuzbie zdrowia) też była z Oławy. A poseł Kaczor - ten po prostu realizuje hasło swojej partii - "by żyło się lepiej" :) Tyle że jemu ale naszym kosztem.



misia
 dodano: 04.09.2008 11:04:01

Heheh smieszy mnie jak sytuacje opisala gazeta olawska, jakos inne zrodla w kraju inaczej do sprawy podeszly. Im wiecej takich jeddnostronnych opini w gazecie tym bardziej sie ciesze ze nie wydaje 2 zl tygodniowo na wydanie papierowe.



gogo
 dodano: 04.09.2008 10:42:42

I na to forum dotarło kacze kwakanie PiS-dzielczych i Kaczych PiS-kląt!



Wyborca
 dodano: 04.09.2008 9:46:03

Mamy, to co wybraliśmy? Chociaż beze mnie! Ale ja też za ten wybór płacę!



Moscardo
 dodano: 04.09.2008 9:33:57

Szatan, to ty z pierdla te posty piszesz, że elektorat PO jesteś?! Naczelnik pozwolił? Oj dołączączą do ciebie twoi ulbieńcy, za czas jakiś...!



do szatana
 dodano: 04.09.2008 9:14:52

A co z tego masz, że głosowałeś na PO? Co z tego mam JA, MY, OŁAWA, POLSKA??



Tomek
 dodano: 04.09.2008 0:47:04

Tyle co ten czlowiek zrobil dla Olawy zrobi i dla kraju-czyli NIC !Tylko aby wejsc do polityki i przekrety robic.Wyslac takich do kamieniolomow.Posel Wiazowski(przyklad zaklamania i glupoty)juz wypial sie na wyborcow z Olawy."Nieroby do Sejmu"-ciekawe kto nastepny?Biedna ta polska polityka.Tak panie Kaczor-poprosili pana biznesmeni(czytaj zlodzieje)o interwencje,a to,ze prosza mieszkancy Olawy to nic.Chlopie,wracaj ty do gnoju i daj sobie spokoj z polityka bo z kryminalu sie nie wygrzebiesz.



inni szatani są tu czynni
 dodano: 04.09.2008 0:01:53

Zrobię ci moscardo przyjemność: dziękuję wszystkim, którzy głosowali przeciw pis!



Moscardo
 dodano: 03.09.2008 21:13:10

Ja na hołotę nie głosowałem,więc podziękujcie przestępcom w więzieniach (ponad 80% za PO) oraz innym młodym i "wykrztałconym", i sobie...



Inż. Mamoń
 dodano: 03.09.2008 19:59:12

Oj nie udają nam się lokalni posłowie zarówno Wiązowski jak i Kaczor.Pierwszy najpierw zarabiał w Oławie(Warszawie) inwestował w Kotlinie,teraz mieszka i zarabia w Kotlinie(Warszawie),drugi zarabia i żyje w Oławie(Warszawie) ale zarówno jeden jak i drugi dba tylko o swoje interesy i swoich byłych-obecnych wyborców mają gdzieś moim zdaniem!A na marginesie pytanie o stary szpital kupiony przez pana posła Romana K. lub rodzinę: Czy prawdą jest to iż kupując ten budynek od starostwa był on sprzedany z ulgą ze względu na określone przeznaczenie po wyremontowaniu?



malkontent
 dodano: 03.09.2008 19:44:57

Panie Krzysztofie! Pan też zarabiał za granicą. Pan kończył studia. Pan z zasobów miasta ma mieszkanie. Pan ma lokal użytkowy, którego historię jeszcze pamiętamy. Pan rozumiem powinien lepiej liczyć, niż poseł, choć z tym raczej kiepsko. Na szczęście za szkoły do sejmu nie biorą, więc i żal, że Pana nie wzięli choćby przez "schody do nieba". Kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamień! A czy Pan jest bez winy? Kryształ czy Krzysztof bez skazy? Już kiedyś znalazł Pan slamsy w Ścinawie, teraz zdemaskował mafiosa paliwowego w Oławie. To po co nam prokuratura i sądy, skoro i tak Pan wszystko rozstrzyga.



gola
 dodano: 03.09.2008 18:40:30

TRZEBA MYŚLEĆ KOGO SIĘ WYBIERA



Moscardo
 dodano: 03.09.2008 17:52:28

PO, czyli: aby poprańcom żyło się lepiej! Aby można było "większe lody kręcić" i kolejne CUDA ogłaszać. A te cuda to: spadek produkcji, radykalny wzrost inflacji, likwidacja wyszystkich stoczni, likwidacja rybiłówstwa, likwidacja kolejnych kopalń (wszystko to okresie ogromnej koniunktury na statki, ryby i węgiel) wzrost bezrobocia. - Wszystko od sierpnia'2007 do grudnia 2008



Oława

Oława

Oława

   SONDA
Czy czas letni to dobre rozwiązanie?

Tak.
Nie.
Nie wiem.
   REPORTAŻ
Rodzina w trzech odsłonach

Wychodzi się z nią dobrze tylko na zdjęciu? Co za bzdura... Wsparcie najbliższych pomaga odnieść sukces w biznesie, działalności...

   KULTURA
Rozdrażniliśmy publiczność

“Gazeta Powiatowa” zaproponowała oławianom ambitne kino i spotkanie z uznaną w Polsce dokumentalistką. Pełna sala ...

   HISTORIA I LITERATURA
     Literatura historyczna
     Ziemia oławska
     Patroni naszych ulic
     Kresowa nostalgia
Wieści kresowe - podziękowania i prośby

Kardynał Henryk Gulbinowicz (na fot.) skierował list do zarządu Stowarzyszenia Miłośników Kresów Wschodnich w Oławie, w którym c...

   NASZE KONKURSY
     Najpopularniejszy policjant
     Dawno temu w Oławie
     Uśmiech malucha
     Książka w plecaku
     Gazetki szkolne
     Oława i powiat w obiektywie
     Foto wakacje w powiecie
     Zabytek PRL-u!
     Skuter dla najpiękniejszej
   PIĘKNA I ZDROWA
     Porady i informacje
     Kluby, stowarzyszenia
Dieta bezglutenowa

Gluten to białko pochodzące ze zbóż. Coraz częściej zdarza się, że powoduje nadwrażliwość i prowadzi do alergii, albo choroby zw...

   LISTY, OPINIE, POLEMIKI
     Echa naszych publikacji
     Opinie i polemiki
   TEGO NIE PRZECZYTASZ W GAZECIE
Trzeba umieć ludzi pokochać

Marianna Jaszek, były powstaniec płonącej Warszawy, więźniarka niemieckiego obozu koncentracyjnego dla kobiet w Ravensbruck, kie...

   NASZE GALERIE   
   DZIEN KOGUTA
   DO CZYTANIA
   KATALOG FIRM
   STRONY PARTNERSKIE